Cihaz Arama Motoru

Kuruma Hızı Tespit Cihazı

Tekstil kumaşlarının kuruma oranlarını tespit eder. Kumaşların kuruma oranları bir çok giyim uygulamasında ve özellikle performans kumaşlarında önemli bir ölçümdür. SDLAtlas Kuruma Oranı Test Cihazı perakendeciler, kumaş üreticileri, tekstil katkı maddeleri üreticileri için kumaşın kuruma hızını ölçecek istikrarlı bir yöntem sunmaktadır. Bu cihaz kuruma hızını tespit etmek için bağımsız olarak kullanılabileceği gibi; SDLAtlas Nem Kontrol Test Cihazı (MMT) ile bağlantılı kullanılarak, performans kumaşlarında nem yönetimi özelliklerini daha kapsamlı anlamaya yardımcı olur.

Çalışma Prensibi :

150mm x 150mm ölçülerindeki numune numune tutucuya yerleştirilir. Numune tutucu teraziye yatay veya dikey olarak yerleştirilebilir. Numune tutucuyla beraber, tutucunun arkasına konulacak ve tek yönlü kuruma sağlayacak bir plaka da, cihazla birlikte temin edilir.

Özellikler :

1.Dijital terazi, max. kapasite 210 gr. ve çözünürlük : 0.0001 g

2.“Zamana karşı kuruma yüzdesi” ve “”Zaman karşı numune ağırlığı”nın gerçek süreye göre grafiğinin çizilmesi

3.“Kuruma Yüzdesi” ve “Kuruma Oranı””nın sonuçlarının hesaplanması

4.İletişim Protokolü : TCP/IP yerel bölgedeki network’e bağlanabilir.

5.150mm x 150mm boyutlarında numune rafına numuneler dikine veya yatay olarak yerleştirilebilir.

Kumaş üreticileri bu cihaz sayesinde; nihayet güvenilir anlamda, tekstillerde bir kuruma oranı değeri elde etmişlerdir. Bu önemli ölçüm verileri; kumaş konforunu ölçmek için tasarlanan; örneğin Nem Kontrol Test Cihazı (MMT), Hava Geçirgenlik Test Cihazı, Su Geçirgenlik Test Cihazı ile Nem & Su Buharı Geçirgenliği Test Cihazı (SHGP) gibi cihazlardan da toplanabilir. Bütün SDLAtlas cihazlarıyla ilgili daha fazla bilgi için; ya SDLAtlas web sitesini ziyaret ediniz veya SDLAtlas çözüm danışmanıyla bağlantı kurmaya çalışın.

Teknik Bilgiler
  • Ağırlık: 0,21 kg
  • Derinlik: 180 mm
  • Yükseklik: 450 mm
  • En: 250 mm
Teslimat Bilgileri
  • M290DR: Kuruma Hızı Tespit Cihazı